جرائم مالیاتی, مالیاتی, مقالات

رسیدگی مالیاتی

رسیدگی مالیاتی

رسیدگی مالیاتی

مهمترین نکته برای تشخیص درآمد واحدهای تجاری و محاسبه مالیات به وسیله سازمان امور مالیاتی، اظهارنامه مالیات عملکرد ارسالی توسط مودیان مالیاتی می‌باشد.بعد از ارسال الکترونیکی اظهارنامه مالیات بر عملکرد، واحد رسیدگی و در اجرای بند 2 ماده 97 قانون مالیات های مستقیم پرونده مالیاتی واحد تجاری جهت دوره عملکرد تحت نظر، به وسیله کارشناس ارش مالیاتی یا ممیز مالیاتی مورد انجام روند رسیدگی مالیاتی قرار می‌گیرد.

مراحل روند رسیدگی مالیاتی بخ طور کاملا مختصر به شرح زیر می‌باشد:

در نخست، ممیز مالیاتی طی برگه ای که برابر با دستورالعملهای سازمان امور مالیاتی مقرر شده است و طی تشریفات قانونی، به عنوات برگ درخواست اسناد و مدارک حسابداری می‌باشد.

از مودی درخواست می‌گردد که کلیه اسناد و مدارک حسابداری خود را برای اجرای مراحل رسیدگی در اختیار او قرار دهد.

بعد از ایفای تشریفات قانونی، اصطلاحا فرستادن برگ درخواست اسناد و مدارک حسابداری، کارشناس ارشد مالیاتی موظف است به مدت یک هفته تا 15 روز بعد از ابلاغ درخواست ذکر شده به محل فعالیت مودی مراجعه و دفاتر حسابداری و اسناد و مدارک حسابداری و مالی او را مورد اجرای رسیدگی قرار دهد.

در بعضی موارد خاص ممیز مالیاتی از مودی دعوت به عمل می آورد تا اسناد و مدارک حسابداری و مالی خوانده را در زمان مقرر شده به حضور وی در سازمان امور مالیاتی آورده تا روند اجرای رسیدگی مالیاتی در آنجا انجام گردد.

قابل ذکر است در ابتدا بعضا میزان مالیاتی در محل اقامتگاه قانونی مودی برای انجام مراحل رسیدگی حضور میابند.

دلیل این موضوع چنین است که او قصد بازدید از محل اقامتگاه قانونی و به عبارتی فضای عملیاتی فعالیت مودی را دارد.

 

آنلاین حسابدار حسابدار کمک ارائه دهنده خدمات اظهارنامه مالیاتی، پلمپ دفاتر قانونی،  حسابداری،قانون کار ، بیمه و… می‌باشد.

همچنین این مجموعه در ارائه خدمات مشاوره تلفنی حسابداری و دیگر خدمات مالیاتی فعالیت دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تماس های ثابت تهران 9092305726 و تلفن ثابت شهرستان 9099071209 تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *