حسابداری مالیاتی, مالیاتی, مقالات

تمبر مالیاتی

تمبر مالیاتی

بر اساس تبصره 1 ماده 103 قانون مالیات های مستقیم که باطل ننمودن تمبر مالیاتی به وسیله وکیل را عدم پذیرش وکالت چنین وکیلی اعلام میدارند و این موضوع از موارد ارائه رفع نقص می‌باشد و مقررات ذکر شده در ماده 53 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی منصرف از باطل نمودن تمبر مالیاتی وکالت می‌باشد.

طبق ماده 59 قانون مقرر شده، رونوشت مدرک مثبت سمت پیوست دادخواست نامگذاری شده و اگر به چنین پیوستی 2000 ریالی تمبر الصاق و باطل نگردد از موارد ارسال اخطار رفع نقص خواهد بود و این اخطار در چنین موضوعی در حقیقت ترتیب اثر دادن به چنین وکالتی میباشد که با قانون قید شده در تبصره ماده 103 ق.م.م متضاد می‌باشد.

نتیجه می‌گیریم اقامه دعوی به کیفیت مطرح شده را بدون وجاهت قانونی دانسته و قطعا به ماده 2 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی قرار بدون صدای دعوی صادر و اعلام می گردد.

رای صادره به مدت 20 روز بعد از ابلاغ، مورد تجدید نظر خواهی به حضور محاکم تجدید نظر استان تهران می‌باشد.

 

آنلاین حسابدار حسابدار کمک ارائه دهنده خدمات اظهارنامه مالیاتی، پلمپ دفاتر قانونی، حسابداری، قانون کار، بیمه و… می‌باشد.

همچنین این مجموعه در ارائه خدمات مشاوره تلفنی حسابداری و دیگر خدمات مالیاتی فعالیت دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تماس های ثابت تهران 9092305726 و تلفن ثابت شهرستان 9099071209 تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *