ثبت های حسابداری, مالیاتی, مقالات

تامین مالی

تامین مالی

تامین مالی

تامین مالی به معنی تهیه منابع مالی و وجوه ، جهت ادامه فعالیت مجموعه و ایجاد و راه اندازی طرح های توسعه یافته این واحدهای اقتصادی میباشد ، تامین مالی بعضا از طریق انتشار سهام ، فروش اوراق قرضه و وام و اعتبار صورت میگیرد.

تامین مالی به فرآیند تامین سرمایه موردنیاز برای فعالیت‌های کسب‌وکار، خرید تجهیزات و سرمایه‌گذاری گفته می‌شود. استفاده از تامین مالی در هر نظام اقتصادی حیاتی است و این امکان را به شرکت‌ها می‌دهد تا محصولات موردنیاز خود را خریداری و تامین کنند. تامین مالی برای ایجاد، توسعه و افزایش سودآوری کسب‌وکار امری ضروری محسوب می‌شود. به‌طور متفاوتی تامین مالی یک روش برای استفاده از ارزش زمانی پول (TVM) است تا بتواند جریان‌های پول موردنیاز آتی را برای استفاده در پروژه‌های امروز به‌کارگیری نماید.

شرکت‌های فعال تجاری نیز برای توسعه بازار، مدرن‌سازی تکنولوژی، افزایش کیفیت محصولات، تولید محصولات جدید و رشد سودآوری خود نیاز به منابع مالی دارند. همچنین سرمایه‌گذاران در پروژه‌های اقتصادی برای اجرای طرح‌های خود نیاز به سرمایه و پول خواهند داشت. بنابراین ضروری است صاحبان کسب و کارها، فعالین اقتصادی و تجار در این زمینه شناخت خوبی داشته باشند یا عندالزوم از مشاوران متخصص در این حوزه استفاده نمایند.

مشخصات ویژه

1- سهام عادی
2- سهام ممتاز
3- اوراق قرضه
4-اوراق مشارکت
5- تبدیل اوراق بهادار به اوراق مشارکت یا اوراق قرضه

اوراقی هستند که سود معینی دارد و صادرکننده اوراق قرضه متعهد میگردد و اصل سود و پول را در تاریخ مقرر پرداخت نماید ، این اوراق دارای چند کوپن سود بوده که مانند هر سه ماه یکبار باید به بانک عامل مراجعه نموده و با ارائه آن قسمتی از سود را دریافت نماید.

 

آنلاین حسابدار حسابدار کمک ارائه دهنده خدمات اظهارنامه مالیاتی ، پلمپ دفاتر قانونی ، حسابداری ، قانون کار ، بیمه و… میباشد همچنین این مجموعه در ارائه خدمات مشاوره تلفنی حسابداری و دیگر خدمات مالیاتی فعالیت دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تماس های ثابت تهران 9092305726 و تلفن ثابت شهرستان 9099071209 تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *