حسابداری, حسابداری پیمانکاری, مقالات

حسابداری چیست؟

حسابداری چیست؟

امروزه در ایران حسابداری با تعاریف و بازتاب عملکرد گسترده ای در نظام مالی و اقتصادی جایگاه مناسبی دارد ، این بازتاب را میتوان در توجه مدیران به حسابداری و استفاده از اطلاعات مالی در تصمیم گیریهای موسسات و مجموعه های تحت نظارتشان مشاهده نمود. اولین انتشارات مستقیم به حسابداری و حسابرسی در ایران بخشنامه 1314/11/13 بوده که برای نخستین بار از اصلاحاتی از جمله ترازنامه ، بدهکار و بستانکار که خود سال های بعد مقدمه ای بر قوانین مالیاتی بوده است.

همچنین در سال 1322 این قانون مالیات بر درآمد ویرایش شد. با وجود اینکه این قانون هیچوقت به مورد اجرا گذاشته نشد اما اصطلاحاتی از جمله هزینه و درآمد در آن به کار گرفته شده است. حسابداری در ایران به روش جدید در موسسات خارجی که در ایران اشتغال دارند ارائه میگردد . این موسسات عبارتند از مجموعه سابق نفت ، بانک شاهی و سایر موسسات و بانک های خارجی میباشد و پس از آن در بانک ملی ایران و سایر بانکهای ایران افزایش یافت.

حسابداری یکی از سیستم های فرایند جمع آوری ، طبقه بندی ، ثبت ، خلاصه اطلاعات ، و تهیه گزارش های مالی و صورتهای حسابداری در اشکال و مدل های خاص انجام میپذیرد تا اشخاص ذینفع درون سازمانی مانند مدیران و یا برون سازمانی مانند : بانکها ، دولت و… توانایی استفاده از آن را داشته باشند.
انواع مهم حسابداری عبارتند از : حسابداری صنعتی ، حسابداری مالی ، حسابرسی ، حسابداری دولتی و حسابداری مدیریت میباشد.

 

آنلاین حسابدار حسابدار کمک ارائه دهنده خدمات اظهارنامه مالیاتی ، پلمپ دفاتر قانونی ، حسابداری ، قانون کار ، بیمه و… میباشد همچنین این مجموعه در ارائه خدمات مشاوره تلفنی حسابداری و دیگر خدمات مالیاتی فعالیت دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تماس های ثابت تهران 9092305726 و تلفن ثابت شهرستان 9099071209 تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *