مالیاتی, مقالات

مالیات تکلیفی چیست؟

مالیات تکلیفی چیست؟

مالیات تکلیفی چیست؟

این دسته از مالیات به این معنی است که یک تکلیف در حال انجام بوده و اهداف آن ، پرداختن مالیاتی است که وظیفه اشخاص معین میباشد که قانون آنها را موظف نموده است ، بر اساس قانون ، این افراد تعیین شده بایستی پیش از پرداخت هرگونه وجهی به شخص ثالث ، وظیفه دارند که وجوهی که میزان آن را قانون مقرر نموده از مبالغ محاسبه شده کسر نموده و در زمان مقرر به حساب سازمان امور مالیاتی پرداخت و باقی مانده آن را بعد از کسر سایر کسورات در وجه آن شخص ثالث بپردازند در نتیجه سه نقش یعنی کارفرما ، مالیات و اشخاص ثالث در این مجموع قرار میگیرند.

چرا باید مالیات تکلیفی را پرداخت کنیم؟

مالیات به طور کلی درآمدی است که دولت برای رفع هزینه های خود از مشمولان قانونی آن دریافت می کند و مشمولان موظف به پرداخت آن هستند. این مالیات های تکلیفی ، به همراه سایر مالیات های دیگر در واقع بخشی از هزینه دولت را در اداره کشور تامین می کند. مالیات تکلیفی فقط شامل حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان نمی شود و مشمولان دیگری هم دارد. در واقع هر گونه پرداختی به شخص ثالث حتی اگر جز کارگران یا پرسنل نباشد باید درصدی از آن که در قانون مشخص شده است کسر و در مدت زمان تعیین شده به نام و مشخصات فرد دریافت کننده به حساب سازمان امور مالیاتی ریخته شود .

انواع:

خدمات بیمه
حقوق
حق الوکاله
مضاربه
اجاره تکلیفی
اشخاص حقیقی
اشخاص حقوقی غیر دولتی
اشخاص خارجی
نقل و انتقال سهام
منافع بلاعوض اموال

در آخر

مجموعه آنلاین حسابدار، یکی از مراکز تخصصی و با تجربه در ارائه مشاوره مالیاتی، مشاوره حسابداری، مشاوره بیمه و قانون کار نیز می باشد.

آنلاین حسابدار حسابدار کمک ارائه دهنده خدمات اظهارنامه مالیاتی ، پلمپ دفاتر قانونی ، حسابداری ، قانون کار ، بیمه و… میباشد همچنین این مجموعه در ارائه خدمات مشاوره تلفنی حسابداری و دیگر خدمات مالیاتی فعالیت دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تماس های ثابت تهران 9092305726 و تلفن ثابت شهرستان 9099071209 تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *