بیمه, حسابداری پیمانکاری, مقالات

بیمه پیمانکاری

بیمه پیمانکاری

بیمه پیمانکاری

طبق ماده 38 قانون تامین اجتماعی توجه به موارد زیر از اهمیت بسیاری برخوردار میباشد :

قرارداد به محض انعقاد و با نامه مدیر به شعبه تامین اجتماعی محل ایفای پروژه ارائه و نسبت به اخذ کد کارگاهی اقدام گردد.

کارمندان شاغل در پروژه بایستی در شعبه تامین اجتماعی ثبت نام کرده و شماره بیمه را فعال نمایند.

صورت دستمزد کارمندان ، طبق ماده 28 تنظیم شده و در مهلت قانونی ماده 39 به شعبه ارائه گردد.

در صورت عقد قرارداد پیمانکار فرعی باید در متن قرارداد به قرارداد اصلی اشاره نموده و نسخه ای از قرارداد پیمانکار فرعی به شعبه تامین اجتماعی ارائه نماید.

ماده 38 تامین اجتماعی

طبق ماده 38 قانون تامین اجتماعی و ماده 13 قانون کار کنترل پرداخت حقوق و مزایای کارمندان پیمانکار فرعی ، رعایت شرایط حفاظت ایمنی ، بیمه مسئولیت مدنی ، ارائه لیست و پرداخت حق بیمه و کسر 5% و تعهد پرداخت آخرین حق بیمه تا ارسال مفاصا حساب از وظایف واگذارنده میباشد.

در صورتی که قرارداد تا پایان مدت اعلام شده فعال باشد باید در صورت تمدید آن به مراتب حداقل یک ماه قبل از پایان تمدید قرارداد جهت فعال نمودن و ارائه لیست کتبا به شعبه مربوطه ارائه گردد.

پس از اتمام قرارداد در مهلت قانونی تعیین شده نسبت به اخذ خلاصه عملکرد از مدیر اقدام گردد.

دیگر مراحل

نشانی قید شده پیمانکار در قرارداد و ذکر آخرین تغییرات روزنامه رسمی از لحاظ ارسال مرسوله های تامین اجتماعی از نکات بسیار مهمی است که ملزم به دقت بالایی میباشد.

در صورت تغییر نشانی قانونی مراتب کتبا با تصویر روزنامه رسمی به شعبه تامین اجتماعی از طریق پست سفارشی و یا دستی و ثبت در دبیرخانه شود.

در صورت رخداد حادثه حداکثر ظرف 48 ساعت فرم برگ حادثه تنظیم گردد و به اداره کار و تامین اجتماعی ارائه گردد.

از ثبت و پرداخت حق بیمه پرسنل پیمانکار فرعی در لیست های ارسالی پیمانکار اصلی جدا خودداری شود.

در صورتیکه به مدت یک سال از اتمام قرارداد اقدامی از سمت پیمانکار برای اخذ مفاصا حساب صورت نگیرد ، صندوق تامین اجتماعی به استناد تبصره الحاقی به ماده 38 قانون راسا و طبق اطلاعات قرارداد حق بیمه محاسبه میگردد.

مهلت اعتراض به طور حساب برآوردی صندوق تامین اجتماعی به استناد ماده 42 قانون حداکثر 30 روز از تاریخ ابلاغ اعلام بدهی میباشد باید در مهلت مقرر به اعلام بدهی کتبا در دو نسخه اعتراض و در دبیرخانه شعبه ثبت گردد.

 

آنلاین حسابدار حسابدار کمک ارائه دهنده خدمات اظهارنامه مالیاتی ، پلمپ دفاتر قانونی ، حسابداری ، قانون کار ، بیمه و… میباشد همچنین این مجموعه در ارائه خدمات مشاوره تلفنی حسابداری و دیگر خدمات مالیاتی فعالیت دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تماس های ثابت تهران 9092305726 و تلفن ثابت شهرستان 9099071209 تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *