راهنمای تیکتینگ کارشناس

کارشناس عزیز، عضویت در حسابدار کمک فیلتر ها و بررسی های خاص خود را دارا می باشد. از آن سو در صورتی که قبلا توسط مدیریان حسابدارکمک تایید شده اید، برای شما حساب کاربری ای ساخته شده است؛ در غیر این صورت در ابتدا از بخش ثبت نام کارشناس اقدام به ارسال مدارک و درخواست عضویت به عنوان کارشناس نمایید. در صورتی که قبلا مورد تایید قرار گرفته اید در ادامه نحوه استفاده از سیستم پاسخگویی را مطالعه نمایید.

دریافت سوالات

شما با توجه به زمینه فعالیت خود سوالات موجود به عبارت دیگر سوالات بی پاسخ در این زمینه را دریافت خواهید کرد. پس از انتخاب سوالاتی که توانایی پاسخگویی به آن را دارید اقدام به پاسخگویی نمایید. پس از باز نمودن هر سوال، این سوال برای کاربران دیگر قفل خواهد شد. در صورتی که توانایی پاسخگویی نداشته باشید و این سوال را در حالت قفل شده نگه دارید و آن را برای کارشناسان دیگر آزاد ننماید، طبق نظر مدیران از اعتبار شما کسر خواهد شد؛ پس در انتخاب پاسخگویی به سوال خود دقت لازم را انجام دهید.

روند پاسخگویی

شما کارشناس حسابدارکمک هستید؛ یعنی از فیلتر ها و بررسی های زیادی گذشته و اکنون مورد تایید حسابدارکمک می باشید. از آن سو امکان بستن و باز کردن سوالات برای شما فراهم شده است. روند پرسش سوال به این صورت می باشد:

  • کاربر سوالی را می پرسد و برای این کار مبلغی را پرداخت می کند
  • سوال به کارشناسان مورد نظر(شما) ارسال می شود
  • کارشناسان (شما) اقدام به پاسخگویی می نمایید؛ در این بخش جهت تسریع در امر سوال و جواب سوال پس از پاسخ بسته خواهد شد و از کاربر نتیجه پاسخگویی دریافت خواهد شد. در صورتی که سوالی نیاز به محاوره و پرسیدن و دریافت اطلاعاتی جهت پیشروی در پاسخگویی نیاز باشد، شما می توانید سوال را به عنوان ادامه دار تیک زده و امکان پرسش و پاسخگویی مجدد را به کاربر بدهید، در غیر این صورت کاربر دیگر توانایی ادامه محاوره با شما را نخواهد داشت.
  • در صورتی که کاربر نتیجه راضی بودم را انتخاب نماید به صورت اتوماتیک اعتبار مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد. در غیر اینصورت جهت بررسی و نظارت به مدیران برای تصمیم گیری نهایی ارجاع داده خواهد شد.